Zakaz handlu w niedzielę, to mniej pieniędzy dla WOŚP?

Nowy rok, często oznacza, duże zmiany w przepisach. Jedną ze zmian, jakie będą mieć miejsce, to ograniczenie handlu w niedziele. Teraz tylko jedna niedziela, będzie handlowa, gdzie w poprzednim roku, były dwie. Dlatego powstaje pytanie czy zakaz handlu w niedziele, to mniej pieniędzy dla WOŚP? Jak wiemy Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy, gra w drugą niedzielę stycznia. Czy fakt, że w tym dniu, gdy będzie grała WOŚP, będzie zakaz handlu, wpłynie na mniejszą zbiórkę? Pytanie nie jest bezpodstawne, ponieważ wolontariusze pojawiają się, tam gdzie jest dużo osób, a jak będą zamknięte sklepy, to oznacza mniej osób. Wiadomo mniej osób, mniej wpływów. Wszystko zależy, od tego, jak Polacy spędzą tą niedzielę, czy wyjdą na „miasto” .

Kościół pomaga WOŚP

Paradoksalnie, kościół katolicki pomaga WOŚP. Oczywiście nie w sposób dosłowny. To przed kościołami w tym dniu jest duża grupa osób chętnych wspierać WOŚP. Niewątpliwie wpływa to, że wolontariusze, gromadzą się właśnie w takich miejscach jak okolice kościołów.

WOŚP , nie tylko jednak zbiera przed sklepami czy kościołami. Wpłaty jakie zasilają konto bankowe fundacji, to różnorakie aukcje, smsy, wpłaty na konto, sponsorzy… Poprzednia akcja zbierania pieniędzy, była dla Wielkiej Orkiestry bardzo udana, mimo braku wsparcia, ze strony władz i spółek państwowych.