Warzywa rekordowo drogie

Warzywa rekordowo drogie, ale takich rekordów nikt z nas nie lubi. Wybierając się na zakupy do sklepu, trzeba wziąć dużo więcej pieniędzy, by zrobić kupić podstawowe produkty. W porównaniu do poprzedniego roku, ceny warzy są droższe w niektórych przypadkach nie o kilka procent, ale czasami i kilkaset.

Warzywa w przydomowym ogródku

Duży wpływ na tak wysokie ceny na wiosnę, na pewno miała wpływ susza w 2018 roku. Mniejsze zbiory musiały wcześniej czy później się odbić na cenach.

Ziemniak, pietruszka, kapusta, marchewka rekord cenowy

Podstawowe ceny warzyw, które używamy codziennie jak ziemniaki, marchewka, kapusta, pietruszka, są bardzo drogie. Ziemniak za ponad 2 zł kilogram czy pietruszka za 20 zł, robi wrażenie.

Będzie taniej ?

Warzywa z importu, na razie też trzymają cenę. Sytuacją nie zmieni się tak szybko, dopóki nie pojawią się na stałe nasze warzywa. Ostatnie opady deszczu nie zapowiadają na razie suszy, jak w poprzednim roku, ale to dopiero początek okresu wegetacji. Konsument na razie musi liczyć, że ceny tylko będą już spadać. Młode warzywa krajowe powinny stopniowo się pojawiać i poprawić sytuację na rynku.