6 stycznia duże sklepy zamknięte

Osoby, które zapomniały zrobić zakupy w niedzielę,czekała dziś ich niemiła niespodzianka, bowiem duże sklepy handlowe w drzwiach miały wywieszone zamknięte. Nieczynne sklepy 6 stycznia, to jeden z kilkunastu dni w roku, kiedy przepisy zabraniają handlowania.
Nie oznacza to, że wszystko w tych dniach jest pozamykane, bowiem np. małe sklepy osiedlowe, stacje benzynowe funkcjonują.
Wspomniałem o małych sklepach, są to często małe firmy rodzinne, gdzie wszyscy członkowie rodziny pomagają przy prowadzeniu interesu. Sytuacja finansowa często nie jest zbyt dobra dla takiego sklepiku, bowiem rosnące jak grzyby wielkie sieci handlowe są konkurencją, z którą ciężko walczyć. Mały sklep nie może konkurować cenami z wielkimi sieciami.
Trudno się dziwić klientowi, który liczy każdy grosz, że wybierze tańszy produkt.
Małe sklepy jednak nie mają jednak konkurencji jeżeli chodzi o atmosferę w nich panującą. W małym sklepie można porozmawiać sobie ze sprzedawcą. Większość klientów takiego spożywczaka to stali klienci, którzy dobrze się znają ze sprzedawcą dzieląc się z nimi swoimi troskami, czy tak po prostu rozmawiają o pogodzie. Takiej sytuacji na pewno nie ma wielkim markecie, gdzie nawet już dzień dobry się nie mówi bo wprowadza się kasy samoobsługowe.